Kodėl madingas interjeras nėra madingas?

Daugeliui madingas interjeras tai toks interjeras, kokį šiuo metu projektuoja didžioji dalis interjero dizainerių. Tai, kas yra ant bangos, kas populiaru, kas pintereste surenka daugiausia peržiūrų (pvz. didelio formato marmuro arba teraco imitacijos plytelės, juodi maišytuvai ir stiklinės pertvaros su juodais rėmeliais, prancūziškos eglutės parketlentės, vario/aukso spalvos metalo strypelių šviestuvai su retro lempomis, žydrai melsvo arba samanų žalumo minkšto gobeleno baldai ir mediniai pilki sienų paneliai). Populiaru? Taip. Madinga? Ne. Bet populiaru manyti, kad taip.

Paprasta rodyti klientui ant bangos esančias nuotraukas ir pasakoti, kad tai yra nauja, kad tai yra faina ir jei nori šiuolaikiško interjero, taip ir reikia daryti. Copy paste ir greituoju būdu sudėlioji pinterestinį interjerą. Kuris nei šiuolaikiškas, nei išskirtinis, nei madingas. Tai pigi kopija už daug pinigu, nuo kurios jau dabar yra koktu, nes daugelis naujų namų yra būtent tokie.

Čia panašiai kaip ir su Eurovizija, jei darysi taip, kaip darė praėjusių metų laimėtojas, kitais metais laimėti šansų mažai.

Namus įsirenginėjate ne vieneriems metams. Tai kas yra pop ir ant bangos šiandien, po metų kitų bus jau ne pop, o tik vakar dienos žurnalo viršelis. Bus liūdna.

Norint išvengti vienadienių sprendimų – reikia kurti originalius namus ir nekreipti dėmesio, kas spausdinama gyvenimo būdo žurnaluose. Jei norisi pasižvalgyti gero lygio interjerų iš viso pasaulio, susiraskite tinkamus ir profesionalius šaltinius, tokius kaip archdaily.com, dezeen.com, minimalissimo.com, frameweb.com ar panašius. Dalis projektų ir ten užkrėsti pop tendencijomis, bet nėra subanalinti iki mėgėjiško lygio.

Bet pats geriausias kelias į sėkmę yra profesionalūs interjero projekto partneriai, kurie nesivaiko sezoninių madų, nespalvina sienų metų spalva ir neperša salonų diktuojamų tendencijų. Originalus projektas dažniausiai bus pranašesnis už cituojamas madingas tendencijas.

Be jokios abejonės tai ir sunkesnis kelias. Sunkiau ir projektuotojui ir užsakovui. Abi pusės turi įdėti daugiau pastangų ir laiko, bet rezultatas to vertas. Kokybiški sprendimai bus tokie pat geri ir po metų, ir po penkių, ir po dešimties. Pasikeis technologijos, atsiras naujų apdailos medžiagų interpretacijų, bet gerai sukonstruota idėja, funkcija ir tinkami medžiagų deriniai išliks geri ir nepavaldūs laikui.

(foto: pinterest.com)

Autorius

Darius